Síla kamenů – Opál

Sociální sítě

Opál (2)

Tento drahý kámen si může s našimi pocity velice zahrávat. Není jen tak pro koho. Jednomu ubližuje, druhému pomáhá. Je to nejzajímavější, nejčarovnější a nejnebezpečnější kámen. Člověk, který není pro opál stvořen a nosí ho na svém těle, nebude nacházet nikdy klid. Naopak ten, kdo se pro opál narodil, bude schopen užívat celoživotní harmonie.  

Popis opálu

Barva opálu je žlutá, žlutohnědá a hnědočerná. Jsou to tzv. obecnéopály. Tyto drahé kameny jsou k nalezení v Mongolsku, Indii, Indonésii, Iráku, Sýrii, Austrálii. Hnědočervený a červený dostává barvu působením železa tzv. masovýopál a nalézá se na Slovensku, v USA. Zelený, žlutozelený tzv. chryzopál, chloropál, prasopál nalezneme v Plosku, Peru, USA, Brazílii, Austrálii, Tanzanii. Růžový s příměsí manganu se nalézá v Peru. S různými texturami nalezneme v USA, Mexiku, Argentině, Brazílii, Egyptě, Ekvádoru, Ugandě, na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Irsku. Opáls inkluzemi tzv. mechový je v Indii, USA, Rusku. Čirý v České republice, USA. Bílý tzv. mléčnýopál nalezneme v Polsku, USA, Austrálii. Pestrobarevný tzv. drahý opál se nalézá na Slovensku, v Austrálii, USA, Indonésii, Indii, Mexiku, Brazílii, Hondurasu, Guatemale, Zimbabwe, JAR, Rusku. Oranžovýarudýopál tzv. ohnivý je v Mexiku, Brazílii, Kazachstánu. Jak je vidět, opál je kamenem různorodým. Naleziště v České republice tohoto kamene jsou u Valče v Doupovských horách, u Kremže v jižních Čechách, na Brněnsku.

Obecně o opálu

Drahý opál patřil od starověku k velice tajemným a záhadným kamenům a dokonce byl vysoce ceněn pro jeho magickou sílu. Ovšem také mu byla přisuzována síla neštěstí. To se dnes vysvětluje tím, že opál má zesilující efekt na charakter vlastností, a to znamená, že člověk, který má co do činění s černou magií, poutá k sobě negativní záležitosti. Naopak ten, který je duchovně čistý má nárok tento opál použít ke své ochraně. Ten, kdo má sklony k sebevraždě, melancholii nebo k jistým špatným záležitostem, by opál neměl mít vůbec u sebe. To proto, že jeho vibrační energie má zesilovací tendence a tím podporuje takovéto negativní vlastnosti. Pokud není tento drahý kámen dostatečně očištěn, vrací do těla svého majitele zápornou energii, a to s ještě větší silou.

Ale už dost negativ o tak nádherném a tajemném opálu. Jeho duhové vibrace působí ve všech centrech a rovinách a zde oživuje a stimuluje energii, kladné vlastnosti, vyrovnává rovnováhu a probouzí harmonii.

Jemné vlnění vyvolávají opály modravých odstínů. Projasňují naši náladu, duševní i citový stav. Opály, které mají nahnědlé nebo zelenomodré zbarvení nás dovedou ke spokojené inspiraci a zelené nebo červené tóny na nás působí vitálně. Bílé a drahé opály utišují naše emoce a probouzí v nás čisté světlo. Ohnivý opál je nevhodným kamenem pro lidi, kteří lehce vzplanou hněvem. Jejich reakce jsou pak neovladatelné a velice zbrklé. Protože je ohnivý opál silně spirituální a ukrývá v sobě takovou ohnivou prasílu, je tudíž vhodný pro lidi, kteří se potýkají s přílišnou mírností a lenivostí. Takový opál je pak vyvede z letargie a vrací zpět k životu.

V oblasti zdraví:

  •                   drahý černý opál je považován za nejmocnější ve zdravotní sféře,
  •                   zmírňuje deprese a mírní melancholické stavy,
  •                   působí proti strachu z temnoty, tmy i smrti,
  •                   pomáhá při virových onemocněních,
  •                   je výrazným pomocníkem při léčení nádorových chorob,
  •                   ohnivý opál podporuje potenci,
  •                   a funkci nadledvinek

Očišťování a péče

Jelikož je opál pro vysoký obsah vody a pórovitost křehkým a choulostivým drahým kamenem, nesmí se na slunci nabíjet. Vyloženě bychom ho trápili nebo upálili. Ztrátou vody by vznikly prasklinky a jeho duhový nádech by se vytratil. Co nejčastěji ho čistíme pod proudem polovážné vody a nabíjíme ho buď na denním světle (nejlépe časně zrána), nebo při úplňkovém svitu a jasné noční obloze. Drahý opál by se neměl nosit spolu s jinými kameny s výjimkou diamantu a jiných křemenných druhů.

Nositelé Zvěrokruhu

  •                   světlé opály se přisuzují Rybám a Rakům
  •                   tmavé a černé Střelcům, Vodnářům a Štírům
  •                   ohnivý opál Kozorohům
Štítky , .Záložka pro trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>