CIKÁNSKÉ KARTY

POSELSTVÍ CIKÁNSKÝCH A OBRÁZKOVÝCH KARET

Cikánské kartyNež se dotkneme poselství cikánských a obrázkových karet, je třeba vědět něco víc o všeobecném věštění. Značná část cikánské magie je založena na znalostech léčivých bylin. Stromy a keře jsou důležitým zdrojem léčiv, další léčiva jsou získávána z bylin, které rostou na zahrádkách, lukách a polích. Nejatraktivnější cikánské věštění bývávalo na poutích, kde se četlo z ruky. Úspěchu dosáhlo i věštění z křišťálové koule.

 Prostřednictvím cikánů se Evropané postupně seznámili s věšteckou technikou vykládání karet, jež se rozšířilo dále. Cikánské karty jsou kartami obrázkovými a na trhu máme obrázkových karet mnoho. Pokud si vybíráme karty tohoto typu, je třeba se při tomto výběru nechat vést svou intuicí a koupit si takové, které promlouvají k našemu srdci.

Symbolika obrázků je doprovázena nápisy. Ačkoli se zdá být věštba z nich lehce čitelná, mnohdy tomu tak není. Určitý obrázek může vyvolat v každém z nás různé pocity. Například někoho upoutá hlavní obrazec „Dům“, ale někdo jiný si na této kartě všímá i ostatních symbolů a bere je stejně vážně, jako ten hlavní. Podstatné ovšem je, že vykladač by si měl utvořit životní obrazec z konkrétního výkladu a nijak zvlášť se nad tím nepozastavovat.

 Vaše Irissa

 Provádím tyto výklady cikánských karet

CIKÁNSKÉ KARTY

Velký osobní výklad z cikánských karet + zkrácený upřesňující osobní výklad

6 řad po 6 kartách tvoří velkou tabuli. Výklad se provádí od osobní karty. Pro zkrácený upřesňující výklad je použito 7 karet na přítomnost, budoucnost, vztahy, práci, zdraví, osobnost a radu.

Cesta sedmi karet: Výklad na konkrétní otázku (problém)

V tomto výkladu jde o získání rady a pochopení, jak se k určité záležitosti postavit.

 

Máte dotaz?

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Komentáře jsou uzavřeny