ŽOLÍKOVÉ KARTY

POSELSTVÍ ŽOLÍKOVÝCH KARET

Žolíkové kartyNení rozhodující, jakých karet při výkladu je použito, ale jakým jasnovideckým uměním oplýváme. Po staletí jsou karty opřádány pověrami o zatracení, které vyvolávaly často v podvědomí lidí představy o magických silách.

Výklad z obyčejných hracích či žolíkových karet má rovněž své kouzlo. Jejich poselstvím je zbavit člověka zábran, uvolnit jeho podvědomí a přivést ho k intuitivnímu nalezení správné cesty. Podvědomí samo o sobě již dříve ví, na co se člověk vlastně chce zeptat a karty, jako věštecká pomůcka dokážou budoucnost poodhalit a dát určitou odpověď.

Původ hracích karet je tak trochu nejasný. Některé se spojují s Francií a s 15. stoletím. Je však známo, že hrací nebo žolíkové karty se postupně vyvinuly z tarotových karet. Významy jsou z nich odvozeny. Hole jsou spojeny s kříži, které vládnou komunikaci, aktivitě, činům a plánům. Poháry se přidružují k srdcím, které vyjadřují lásku, emoce všeho druhu, rodinu, plodnost, štěstí v citech a hojnost. Piky odpovídají překážkám, různým blokádám, odkladům a souvisejí s idejemi a radikálními akcemi. Pentakly jsou spojovány s károvými kartami. Kára vládne materiálním záležitostem, zprávám, obchodování, financím, společenskému postavení a samozřejmě symbolizují vitalitu a energii.

 Vaše Irissa

Při výkladu karet tohoto typu je velmi důležité sledovat směr, kterým se výklad ubírá. Své kouzlo těmto kartám dodává čas. Čím starší jsou, tím víc se projevuje jejich magičnost.

Provádím následující výklady žolíkových karet:     

 

Velký osobní výklad na osobu

Karty jsou rozloženy do čtyř řad. První řada je čistě pro osobu, druhá pro dům, třetí pro překvapení a čtvrtá pro dokreslení. A dále se vychází od osobní karty. K tomuto výkladu budu potřebovat věk a křestní jméno.

 

Výklad na konkrétní otázku (problém)

9 karet je rozloženo do čtverce. Hlavní karta symbolizuje vaši otázku či problém (vztahy, láska, děti, rodiny, zdraví, zaměstnání, škola, úřední záležitosti, cestování atd.). Pro tento výklad budu potřebovat věk a křestní jméno.

Máte dotaz?

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Předmět

Vaše zpráva

Komentáře jsou uzavřeny