Síla kamenů – Růženín

Sociální sítě

ruzeninRŮŽENÍN

Popis

Jde o růžově zbarvený křemen. U nás se nachází v Dolních Borech a v Písku. V zahraničí mezi známá naleziště patří Madagaskar, Srí Lanka, Namibie, Keňa, Mosambik, Brazílie, Indie, USA, Rusko a Kazachstán.

Obecně

Již od antických dob byl růženín ctěn a nošen jako kámen dobra, zdraví a lásky. Myslete na toho, komu lásku posíláte a třete kámen 33 sekund jemně v dlani. Růženín neutralizuje vliv nezdravého prostředí na náš organismus a do určité míry nás chrání před znečišťováním ovzduší jedovatými látkami a zářením. Růžová barva, která je typická pro tento kámen, probouzí v lidech něžnost, mírnost, přátelství a nesobeckou lásku. Růženín prohlubuje vnímavost k umění, zejména v hudbě, oživuje fantazii, inspiruje, posiluje tvořivost ducha a schopnost vidět dál, než kam dosahují naše smysly. S jeho pomocí se můžeme ubránit všemu špatnému a hrubému, tím na nás působí jako růžový anděl strážný. Větší kus růženínu nebo jeho drúza se doporučuje umístit v blízkosti přístrojů s elektromagnetickým zářením (televize a počítač), které patří mezi elektrický smog. Doporučuje se také růženín spolu s černým turmalínem (skorylem) a křišťálem umístit nedaleko našeho lůžka.

V oblasti zdraví:

  • pomáhá na nespavost, reguluje srdeční rytmus,

  • posiluje oblast srdce, a to zejména v duševním smyslu jako psychosomatická porucha, která má příčinu v poraněných a následně potlačených emocích,

  • pomáhá při léčení pohlavních orgánů u žen i mužů, a neplodnosti,

  • při krevních onemocněních, jako je anémie a leukémie,

  • pokud masírujeme oblázkem růženínu, dosáhneme prokrvení pokožky

 Očišťování a péče

Pokud kámen růženín používáme k léčebným postupům či masážím, provádíme očistu vodou po každém jeho použití. Pokud ho máme za účelem zdravého prostředí v bytovém prostoru, pak stačí tuto očistu provádět jednou týdně. Růženín, zejména ten z Brazílie při nabíjení na slunci může ztrácet svou barvu, pak se doporučuje ho nabíjet na nepřímém slunci, a to delší dobu. Jeho větší vibrující sílu podpoříme tím, že ho čas od času přechováváme na drúze křišťálu nebo na drúze ametystu.

Nositelé Zvěrokruhu

  • Býk

  • Váhy

  • Kozoroh

Štítky , .Záložka pro trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>