Poselství kamenů a jejich síla

Sociální sítě

Léčivé kamenyPOSELSTVÍ DRAHÝCH KAMENŮ A POLODRAHOKAMŮ

Kameny nás provázejí od prvopočátku našeho bytí, a to od pěstního klínu, pazourku, křesadlo přes kámen určen na stavbu domu i oltáře až po kameny používané dnes k léčení, ke krášlení a jako ozdravná a příjemná dekorace v našich obydlích a interiérech. Drahé kameny vyvolávaly, vyvolávají a bezpochyby nadále budou vyvolávat pozornost nejen v tom, že jsou vzácné, ale i díky jejich zjevnému vyzařování. Drahé kameny a polodrahokamy platí všeobecně za pozitivní zdroj síly. Je to dar přírody. Kameny lidem nabízejí nejen určitou alternativu v procesu léčení, ale i duševní rovnováhu a citovou vyváženost.

Racionálně uvažující člověk si pokládá otázky typu, zda kameny lidem skutečně pomáhají. Johann Mario Gleich, v tomto ohledu bývalý pesimista, který nyní pociťuje síly těchto kamenů na vlastní kůži, přiznal k nim svůj obdiv. Jako autor knihy Magické síly drahokamů se na toto téma vyjádřil následovně. „ Je snad něco divného na tom, že se člověk může uzdravit svou vlastní vírou? V okamžiku, kdy člověk položí kámen na nemocné místo svého těla a zcela věří léčivým účinkům, směřují všechny jeho myšlenky na toto místo. Může si i barvitě, formou autosugesce, představovat, jak léčivá síla potlačuje nemoc.“

            „Největší zázrak spočívá v duševní síle, která je v každém člověku a kterou drahokam probouzí a pomáhá koncentrovat.“

     (Johann Mario Gleich)          

Od nepaměti také slouží drahé kameny jako okrasa člověka. Svou barevností, krásou a dokonalostí dovedou okouzlit nejednoho z nás. Člověka fascinovaly vždy, ať už se jedná tedy o šperk, zdraví, amulet, posvátný kámen nebo o kámen, jež měl podle středověkých alchymistů tělo i duši, maso i krev, oheň i vodu. A co víc. Položme si otázku. Jak to kameny dělají, že mají určitou moc? Ony vibrují. Ve velkém se v nich koncentruje energie „Matky Země“. Velice hezky a výstižně o této energii napsal Josef Pavel Kreperát ve své knize Skrytá moc drahých kamenů. „Tzv. zázraky a nadpřirozené úkazy nejsou nic jiného, než pouhé pochopení vnitřních zákonů přírody a jednání v jejich duchu. “

Je to vlastně sama příroda, kdo pečuje mimo jiné o kameny. Vodou tedy rosou i deštěm jsou oplachovány a sluneční či měsíční energií nabíjeny. A podobně bychom měli o tento dar přírody pečovat i my. Až se k nám dostane kámen do ruky, a to již opracovaný nebo v surovém stavu, měla by nastat tzv. očista kamene. Provádí se tak, že jej dáme do misky s pramenitou vodou. Někdy se dává i mořská voda, nebo jen mořská sůl do pramenité vody, ale pro citlivost na sůl některých druhů krystalů a křemene postačí miska pramenité vody. Do ní ponoříme kameny, které ještě před tím opláchneme pod proudem vlažné vody. Přes noc je pak necháme čistit. Voda se o to postará. A druhý den je vyjmeme a opět opláchneme pod proudem vlažné vody. No a pak už se ho snažíme nabít. Podle citlivosti kamene se nabíjí na slunci nebo na denním či měsíčním světle, více či méně hodin. Nejmocnějším kamenem je křišťál. Tento křišťál má takovou moc, že nabíjí ostatní kameny, pokud jsou k němu dány. Dokonce i při noční očistě mohou být spolu s křišťálem, avšak s výjimkou hematitu, jelikož hematit má tu vlastnost, že energii jiných kamenů zcela vybíjí. To je ovšem také dobré, a to pro to, že pokud tento kámen dáme například ke křišťálu, tak se nám křišťál vybije úplně, a to i s negativní energií, posléze je dobré křišťál opět zcela nabít. Stane se pak čistým jako nepopsaný list papíru.

O kameny se samozřejmě musí čas od času pečovat. Nemusí to být nutně po každém použití (ale pozor, pokud jde o léčení závažných duševních či fyzických onemocnění, měl by se kámen čistit po každém použití) či nošení. Stačí ho jen krátce opláchnout pod proudem vlažné vody a následně ho nabít jako při očistě. Lidé se často ptají. Proč taková očista a následná péče? Je to velice prosté. Přes den se do kamene dostane tolik negativní síly, bolu a nevyřešených konfliktů. Pokud není pozitivní energie vzkříšená, mohlo by se stát, že kámen dostane trhliny, ztmavne, může vyzařovat nezdravou energii, což uškodí více či méně zdraví nebo postižené oblasti, která by měla být naopak díky pozitivní energii kamenů zlepšena.

Proto je dobré, aby si majitel o svém kameni zjistil co nejvíce informací.

Pak už jen stačí, aby se kámen přiložil na postižené nebo nějak nemocné místo, uložil na noc pod polštář, nebo byl nošen v kapse jako ochránce. Záleží na každém z nás. Některé kameny je potřeba občas uchovávat v tzv. „pelíšku“. Já tomu říkám PELÍŠEK PRO DRAHOKAM. Měl by to být zejména látkový pytlíček nebo kus látky. Také se musí dát veliký pozor na to, aby nebyl kámen uchováván a doteky masírován člověkem, kterému nepatří. A proč taková péče? Protože ještě jednou připomínám, jde o zázrak přírody a my bychom si měli být vědomi, jak kameny dokážou ovlivnit náš život. A když se, se svým kamenem mazlíte, mazlíte se vlastně sami se sebou. Vždyť i my jsme součástí přírody a vše je podřízeno Vesmíru.

Pokud si vyberete i vy svůj kámen, šperk z něj vyroben či amulet, tak vám přeji, ať vás po dlouhá léta obšťastňuje tou nejkrásnější a nejzdravější energií.

                                                                                                          S láskou Irissa

                                        FOTO: Freedigitalphotos.net (Autor: Evgeni Dinev)

Pokud se rozhodnete pořídit si svého kamenného miláčka, obraťte se na Esoterické studio Irissa. Ve svém studiu v Hlučíně na Celní ulici 4 (mezi Lidlem a Zahradnictvím – Novák Milan, směrem k Hlučínské Štěrkovně) Vám mohu nabídnout širokou škálu léčivých kamenů o velikostech XXL, XL, L, náhrdelníky, náramky, přívěsky, kyvadélka, svícny solné, achátové…., gotické poháry, fantasy hrníčky, lapače snů a další dárkové balíčky. Prodejní den – úterý od 08:30 do 11:00 a od 13:00 do 15:00hodin nebo po domluvě přes tel.: 732 365 244, email: dvorackova.jirina@email.cz nebo esoterika@irissa.cz. Budu se na Vás těšit ;-).

 

Štítky , .Záložka pro trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>