Obsidián (vločkový)

Sociální sítě

Obsidián vločkový OBSIDIÁN (vločkový)

Popis

Jde o černé sopečné sklo. Dneska je opracováván jako levný a docela dostupný šperkový a dekorativní kámen. U nás ho nalézáme na pravěkých sídlištích jako nástroje. Vločkový obsidián je velice krásný. Má černou barvu a jen sem tam se v něm míhají bílé obrazce podobné vločkám. Nazýván je podle Římana, který se jmenoval Obsius. Tento kámen nalezl v Etiopii a přinesl do Říma. V zahraničí ho najdeme v USA, Ekvádoru, Arménii, Japonsku, Rusku, Slovensku, Maďarsku, Mexiku, Etiopii, Nikaragui, Guatemale.

Obecně

Používá se při věštění budoucnosti, je symbolem energie a duchovního světla, odstraňuje traumata a emociální bloky. Zejména vločkový obsidián nám dává sebedůvěru a pomáhá při nepřízni života. Černá barva symbolizuje hutnost naší Země a bílá, která se vyskytuje v oné černé barvě, představuje duchovní světlo.

Černý obsidián má silné vibrace, ale je to nevypočitatelná energie, proto by neměl být černý obsidián zbytečně a často používán. V nesprávných rukou se může člověk setkat s černou magií. V dobrých rukou naopak člověk může počítat s podporou jeho velice pozitivní energie. Mahagonový obsidián je důležitý pro bystrost, koncentraci a logiku. Zejména studenti nebo i ti, kteří mají před sebou zkoušky, mohou využít energii mahagonového obsidiánu. Také snižuje trému i strach při případném nezdaru.

Duhový, černý obsidián je vzácný ze všech vulkanických skel. Při meditaci ho položíme na centrum čela a přizveme tak duchovní bílé světlo. Dále podporuje vůli zbavit se neřestí jako je závislost na nikotinu, alkoholu, lécích a drogách.

Slzy Apačů, jde o průsvitný druh černého obsidiánu. Ten je aktivátorem naší intuice a má schopnost pomoci k jasnovidectví. Pomocí něho dokážeme například rozpoznat včasné příčiny různých nehod. Má schopnost mírnit deprese a letargické stavy. Člověk se snáze vyrovná s těžkými ranami osudu.

V oblasti zdraví:

 • při léčení krevního oběhu, žil, kůže, zraku, zubů,

 • pomáhá k ukládání vitamínů C a D,

 • pomáhá při epilepsii a křečích,

 • můžeme ho použít jako prevenci proti virovým nákazám, protože posiluje imunitní systém (vločkový obsidián),

 • mírní bolesti a svalová napětí (černý obsidián),

 • (mahagonový obsidián) voda, ve které je máčen se používá na alergie, záněty a při plísňovém onemocnění střev, dále chrání trávící systém a pomáhá při žaludečních nevolnostech,

 • zostřuje lidské smysly (duhový, černý obsidián),

 • voda ze (slz Apačů) pomáhá zevně léčit pleť a ochraňuje ji před poškozením jedovatými výpary a ozónem, dokonce i před slunečními paprsky

Očišťování a péče:

Omýváme pod proudem vlažné vody nebo v misce s vodou. Nabíjí se na přímém slunci, a to ráno a v podvečer. Pouze duhový obsidián je citlivý na žár a prudké světlo, proto ho nabíjíme v noci při svitu měsíce, hvězd, při přibývání měsíce, či nejlépe při úplňku.

Nositelé Zvěrokruhu:

 •                   Štír
 •                   Váhy
 •                   Kozoroh

Ve svém Esoterickém studiu Irissa v Hlučíně na Celní ulici 4 Vám mohu nabídnout obsidián vločkový tromlovaný (kámen) o velikostech XXL, náhrdelníky, náramky, přívěsky ve tvaru srdce (viz. foto dole). Prodejní den – úterý od 08:30 do 11:00 a od 13:00 do 15:00 hodin nebo po domluvě přes tel.: 732 365 244, email: dvorackova.jirina@email.cz.

Obsidián vločkový

 

Štítky .Záložka pro trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>