VODNÁŘ

Sociální sítě

V   O   D   N   Á   Ř

0

(21. ledna – 20. února)

Vládu nad hvězdným Zvěrokruhem přebral Vodnář.

 Milí Vodnáři, všechno nejlepší k narozeninám…

Ovládáte živel Vzduchu. Daří se vám ve dnech světlých, kdy vane vítr. Deštivé dny jsou pro vás naopak přítěží. Charakterem jste sangvinici. Vládnete všestranností, přátelstvím a nezávislostí. Mezi slabé stránky patří utopismus a stranění se vhodných lidí. Jste ceněni pro nadšenost, originalitu a idealistické vlastnosti. Pozor na rozmařilost, vybíravost a přelétavost. Pro úspěch a zdařilé záležitosti konejte různé aktivity ve čtvrtek, pátek a sobotu, neboť to jsou dny příznivé. Pondělí je ale pro vás nepříznivým dnem. Vašimi barvami jsou bleděmodrá, zelená, modrá a lila. Oblékejte se do těchto barev a obklopujte se jimi. Štěstí v životě vám přinesou čísla 3, 5, 11, 15. Pro úspěšný pohyb ve společnosti veďte svou komunikaci duchaplně a originálně. Sázejte na jistotu, humor a pokuste se být viděni i ve sportu.

Vaše strava

Sestavte si jídelníček z bílkovin, zeleniny, libového masa, kuřete, šunky, ryb a hlávkového salátu. Také plody přírody mají pro vás gastronomickou hodnotu. Jezte tedy jahody, třešně, hroznové víno, kiwi, mandarinky, meloun, banány, ananas a jablka. Obrovská část vás Vodnářů má rádo stravování typu švédských stolů. Nicméně, jezte v klidu, a hlavně u stolu, jinak vám hrozí zažívací problémy.

Vaše zdraví

Po zdravotní stránce jste nejchoulostivější na nohy. Často můžete trpět na křečové žíly. Také pozor na kotníky. Zde jste náchylnější na časté vyvrknutí. Též trpíte poruchami krevního oběhu a otravami krve. Tady je důležité krev pročišťovat. Pokud si udržíte imunitu, nebudete v životě náchylní k častým virózám.

Vaše povolání

Velmi se hodíte pro povolání, které souvisí se studiem přírody, zeměpisu a zdravovědy. Mohou se ve vás skrývat velmi dobré vlohy pro botaniku, geologii a astronomii. V těchto oblastech by vás čekal velký úspěch. Vědecká činnost je pro vás neúnavná. Protože vždy toužíte po něčem novém a novoty vyžadují někdy i odvahu, mnozí z vás se stávají vynikajícími letci. Umělecké schopnosti u vás také nejsou k zahození. Můžete být dobrými spisovateli, autory děl s velkými uměleckými hodnotami. Jako malíři odmítáte všechno staré a zkoušíte nové, excentrické metody. Umělecký výsledek stojí pak za to. Jako úředníci moc nepochodíte. Máte totiž svou originální hlavu a vaše myšlenky potřebují rozvíjet svět.

Co lze očekávat od ostatních znamení

Rozumíte si s lidmi narozenými ve znamení Berana, Blíženců a Váhy. Provokuje vás Štír, Lev a Kozoroh. Od Býka, Raka a Panny se dočkáte obdivu. Jste inspirací pro Střelce, Vodnáře a Ryby.

VodnářkaŽENA – VODNÁŘKA

Vzdušný prostor těchto žen je útulný a skoro samá zeleň. K přírodě mají dost blízko. Z rostlinek ji potěší tulipán, mimóza, cypřiš a jasan. Vnitřní rovnováhu a půvab dodá heřmánek, máta i meduňka. Pokud zrovna není doma její druhá „drahá polovička“, která se rozčiluje, že už zase přitáhla domů nějaké roští, pak získává pro to roští nějaké místečko, u toho si třeba nalije sklenku vína, nebo si dá lahodný čaj z heřmánku, zapálí vonnou svíčku, usadí se do svého oblíbeného křesla a sáhne po telefonu. Krásu Vodnářek podtrhne osobitý šperk, do kterého je zasazen lapis-lazuli, tyrkys, opál nebo korál. Kdo chce tuto ženu potěšit nápaditým dárkem, měl by se zaměřit na přírodu a tyto kameny. Vodnářky potěší část nové garderoby s párem bot, jež by ladily s vybraným modelem šatů. Je vděčná za návštěvu reflexních masáží nohou nebo za pobyt v sauně. Žena ve Vodnáři občas působí na okolí jako nějaká pohádková bytost, která právě přiletěla v oku hurikánu. Není to jen tím, že jde o duchovní ženu se sklonem k okultismu. Věří v existenci nadpřirozených jevů a propaguje splynutí s vesmírem. Tuto ženu si však člověk zamiluje takovou, jaká je. Naleznete v ní hlubokou potřebu lásky a přátelství.

Vodnář mužMUŽ – VODNÁŘ

Je velmi společenský, a snadno obletovaný. Cítí se dobře s přáteli, ale také sám. Je otevřený a zvídavý. Nic pro něj není zajímavější než rozhovor s lidmi, které ještě nezná, to aby získal podněty a ukojil tu svou zvídavost. Je ochoten upřímně pomáhat a současně aplikuje vlastní vynalézavost při hledání řešení. Tomu všemu je však ochoten, pokud zrovna má chuť. Tento muž se nerad nechává napálit, proto se občas drží stranou, nejlépe by si schrupnul na otomanu nebo poslouchal svou oblíbenou hudbu. Navzdory těmto náladám má onen muž velký okruh přátel, známých, jen zřídka však pěstuje hluboké přátelství. To může souviset s jeho mánií být nezávislý. Jednak je příliš nervózní na to, aby se déle zabýval jednou osobou či záležitostí, jednak se nerad na něco upíná nebo je někomu povinován. Když je tady, je tady, ale často partnerovi prchne. Má-li pocit, že situace je již opovážlivá, raději se stáhne. Je to většinou jeho partnerka, která se chopí iniciativy. Při prvním rozhovoru umí ženě perfektně skládat komplimenty a ukázat jí, že se nad nimi vznáší něco víc než jen pouhý zájem. Pro Vodnáře je při seznámení se ženou důležitá vyslovená první věta jejími ústy. Vypustí-li ona z rozkošných rtů blbost, pak se muž ve Vodnáři odporoučí, ať je ona sebe víc atraktivní. Paradoxem však je, že když najde ženu, která nemluví hlouposti a je také pro něj krásná, neustále váhá, zda má s ní navázat trvalý vztah, natož se oženit. Je velkorysý, to ano, ale když jde o společnou zábavu či financování, dovede se chovat lehkomyslně a neřeší, kdo utrácí, jeho se to občas netýká, alespoň on si to tak myslí. Ať jste kamarádi, milenci, manželé či jen pouhá známost, nudit se s ním rozhodně nebudete.

VodnářDÍTĚ – VODNÁŘEK

Malý Vodnářek má analytické myšlení, rád experimentuje a všechno organizuje. Toto dítě se nadchne vším zajímavým i originálním. Vyzná se v technice, v přírodních vědách a rádo čte knihy encyklopedického typu. Zajímá se o planetu, Zemi, budoucnost lidstva, o vesmír, astronomii i o astrologii. Štěstí mu v životě přeje, ale jeho problémem je, že by rádo stihlo několik věcí najednou, avšak se stává, že pro jednu věc zapomíná na druhou. V oblibě má cestování a je velmi nadšené při poznávání nových krajů. Často se stává, že toto dítě nedává pozor na svůj pohybový aparát při sportování. Příliš adrenalinové sporty a nadměrná zátěž pohybu může vést k úrazům, zlomeninám nebo k pádům. Tady je riskantní lézt do výšek a skákat šipky do neprobádaných a nepřístupných vod. Ještě jedno riziko je pro tyto děti na místě zmínit, a to manipulace s ohněm a různými výbušninami.

Malého Vodnáře ze zvířat potěší pes, kočka, kůň, tygr i orel. Talent Vodnářského dítěte je tvůrčí, řečnický, technický i vědecký. Mezi jeho zájmy patří cestování, tudíž i různé výlety, hudba, cizí jazyky, sport a počítač. Měl by se vyhýbat kritice, chmurným a nudným náladám. Vám, jako rodičům neodpustí diktátorství, drzost a škodolibost. Náladu mu zvedne harmonie, hudba a pochvala. Radost mívá z jakékoliv jízdy na motorce či na kole. Vodnářek má také rád laškování a tulení. Vytáčí ho výtky, nedůvěra a šikanování. Velmi ho trápí rutinní práce, neustálé učení a neúspěch. Na své rodiče se dívá jako na své stvořitele.

Budoucí zaměstnání těchto dětí

Mají potřebu sami disponovat svým časem. Proto je dobré, aby do budoucna mysleli na sebe a svou rodinu.  Nemají rádi fyzicky namáhavou práci. Vyhovuje jim spíše duševní činnost. Mají potřebu stále se vzdělávat a studují někdy déle, než jejich vrstevníci. Někteří z dětí v dospělosti pracují ve výzkumných či vědeckých ústavech, ve školství, zdravotnictví, v pohostinství, v kultuře, showbyznysu, ve fitcentrech, modelingové agentuře, pojišťovnictví, reklamě a také v realitní i cestovní kanceláři. Podporují je kamarádi, později kolegové, protože jsou přátelští a solidně jednají.

Zpracovala s láskou Jiřina Irissa 

Štítky , .Záložka pro trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>